مرکز خرید ایزوگام برای صادرات به آذربایجان

مرکز خرید ایزوگام برای صادرات به اذربایجان

مرکز خرید ایزوگام هوبر محصولات خود را برای صادرات به آذربایجان آماده نموده است یکی از مراکز تولید و خرید انواع ایزوگام به مقاصد کشورهای مختلف می باشد. ایزوگام ، بخشی اساسی از سازه های ساختمانی است . این محصول با ایجاد لایه های عایق بین سازه و محیط خارجی ، کمک می کند تا بنا در برابر عوامل خارجی مثل باران ، رطوبت ، سرما ، و … عایق شود . ایزوگام سازی می تواند برای مناطق مختلف منزل از جمله سقف ، دیوار ، محیط های بیرونی مثل استخر و … مورد استفاده قرار بگیرد .

ایران یکی از کشور های پر قدرت خاور میانه در زمینه  تولید و صادرات ایزوگام محسوب می شود . شرکت های سازنده ایزوگام در ایران بسیار متنوع می باشند . شرکت های برتر سازنده این محصول ، ایزوگام هایی را عرضه کرده اند که از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار هستند .

در این شرایط ، محصولات تولید شده توسط این شرکت ها نه تنها در ایران ، بلکه در سایر کشور ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد . به همین دلیل ، می توان گفت که ایران از لحاظ صادرات ایزوگام از قدرت های جهانی محسوب می شود  .

خریدارانی که مایل به خرید ایزوگام برای سایر کشور ها هستند ، باید پیش از اقدام به خرید ، شرایط لازم را بررسی نمایند . این اطلاعات می تواند از طریق مراکز خرید ، به خریدار اعلام شود . به عنوان مثال ، برای صادرات ایزوگام به اذربایجان ، می توان اطلاعات لازم را از مرکز خرید ایزوگام برای صادرات به اذربایجان به دست آورد .

بهترین نوع ایزوگام برای صادرات به آذربایجان کدام است؟

ایزوگام کردن مناطق ، روشی مطمئن است که با کمک آن ، می توان از نفوذ آب ، رطوبت ، سرما ، گرما ، و حتی بعضا ورود حشرات موذی به درون بافت دیواره ها ، جلوگیری نمود .

ساختار کلی ایزوگام ، از قیر و الیاف مصنوعی می باشد . این محصول با ساختاری لایه لایه ایجاد می شود . به این معنی که :

لایه اول شامل از یک لایه پلی اتیلن تشکیل می شود . البته می توان در این بخش به جای پلی اتیلن ، از فویل های الومینیومی و یا پودر های معدنی نیز به جای پلی اتیلن استفاده نمود . سپس یک لایه شیشه ، یک لایه پلی استر ، افزودنی هایی همچون قیر و … قرار گرفته و سپس یک لایه پلی اتیلن نیز به مجموعه افزوده می شود .

درصد ترکیب این لایه ها و میزان استفاده از هرکدام از موارد ذکر شده ، در کیفیت نهایی و هدف از کاربرد ایزوگام متفاوت است . مثلا افزودن آلومینیوم به ایزوگام منجر به افزایش مقاومت آن می شود ؛ در حالی که افزودن پلاستیک به آن ، منجر به سبک شدن وزن کلی ایزوگام می شود .

ایزوگام سازی می تواند در مراحل متفاوتی از اسکان صورت بگیرد . افراد به محض اتمام ساخت سازه  ساختمانی می توانند اقدام به ایزوگام کردن سقف ، دیوار ، لبه ها و … کنند . همچنین می توانند در صورت نیاز به ترمیم این ساختار ، حتی در حین اسکان در ساختمان نیز مجددا ایزوگام سازی را انجام دهند . این کار از اهمیت زیادی برخوردار است . در واقع با کمک ایزوگام کردن ، می توان مقادیر خسارت ناشی از باد و باران و عوامل مشابه را به حداقل رساند . در نتیجه از لحاظ اقتصادی نیز ، ایزوگام کردن بهتر از عدم انجام این کار است .

علاوه بر خطرات مالی ، عدم ایزوگام سازی ، می تواند علاوه بر خطرات وارد شده به ملک ، خطرات جانی و سلامتی نیز به همراه داشته باشد . همانطور که ذکر شد ، ایزوگام تا حدود بسیار زیادی علاوه بر جلوگیری از نفوذ رطوبت ، گرما ، سرما  و … ، می تواند منجر به عدم نفوذ عوامل ناخواسته ای همچون قارچ ها ، باکتری ها و در مناطق روستایی ، موریانه و … گردد .

ساختمان هایی که فاقد ایزوگام سازی مناسب باشند ، بستری عالی برای ورود و رشد این عوامل فراهم می آورند . در نتیجه قابلیت انتقال بیماری به محیط و افراد ساکن درون آن را دارند . چه بسا در مناطق پر باران ، عدم ایزوگام سازی مناسب ، می تواند منجر به ریزش بخش هایی از سقف و دیوار ها شده و متعاقا خطرات جانی و مالی را توام با یکدیگر ایجاد نماید .

تولید انواع ایزوگام در ایران

در ایران ، کارخانه های بسیاری جهت تولید ایزوگام فعالیت دارند . این کارخانه ها از سطوح کیفی کار و سوابق متفاوتی برخوردار هستند . برخی کارخانه ها دارای قدمت های بیشتر  بوده و از معروفیت و شهرت بیشتری برخوردار می باشند . به طور کلی ، دلیجان یکی از قطب های تولید ایزوگام در ایران می باشد . این شهرستان در استان مرکزی قرار داشته و موقعیت جغرافیایی آن به گونه ای ست که دسترسی مناسبی به پالایشگاه های مورد نیاز برای تامین مواد اولیه همچون قیر دارد . در نتیجه تراکم کارخانه های سازنده این محصول در دلیجان بیش از سایر شهر های ایران است .

طبق اخرین آمار های به دست آمده ، به طور متوسط در طول یک سال ، ۱۵۰ ملیون متر مربع ایزوگام در ایران تولید می شود . این حجم از تولیدات ، می توانند هم برای مصارف درون کشور مورد استفاده قرار گرفته ؛ و هم جهت صادرات ، تحویل تجار و بازرگانان این حوزه داده شود .

خرید ایزوگام را می توان بدون واسطه و از درب کارخانه انجام داد . در این شرایط ، شخص مستقیما با نمایندگی های فروش در دفتر کارخانه ملاقات نموده و سفارش خود را ثبت می کند . با این حال ، برخی شرکت ها به عنوان نماینده های واسطه ، امر خرید و فروش را بر عهده داشته و به عنوان پلی بین خریدار و فروشنده ، فعالیت های لازم را انجام می دهند .

خریداران می توانند پیش از خرید هر محصول ، اطلاعات کاملی را در ارتباط با انواع شرکت های سازنده این محصول به دست آورده و نوع قیر مورد نیاز برای خرید را از لحاظ کیفیت با اهداف خود تطبیق داده ؛ سپس اقدام به خرید محصول نمایند .

در سال های اخیر ، عواملی همچون پاندمی کرونا ، وضعیت تحریم های اقتصادی ، رکود صنعت ساختمان سازی در ایران و … ، همگی منجر به این شده اند که صنعت ایزوگام در ایران ، با بحران هایی روبرو شود . به نحوی که برخی کارخانه های نوپا و شرکت هایی با کیفیت متوسط  ، به طور کلی تعطیل شده اند  .

[highlight-red bcolor=”#c600c7″ align=”right” ]در حال حاضر  با رشد قیمت مواد اولیه ، قیمت نهایی مجموعه نیز افزایش یافته است . انواع قیر و قیر پالایشگاهی ، نسبت به قبل متحمل رشد قیمت شده اند . این عوامل ، باعث شده تا میزان خرید از این محصولات نیز دچار کاهش شود .[/highlight-red]

مرکز خرید ایزوگام برای صادرات به اذربایجان

صادرات ایزوگام از ایران به آذربایجان

با وجود بالا رفتن قیمت نهایی ایزوگام در ایران ، کماکان درخواست برای صادرات این محصول توسط سایر کشور ها پا برجا می باشد . برخی کشور های همسایه مثل عراق ، و برخی دیگر مثل آذربایجان ، کماکان درخواست هایی مبنی بر نیاز به ایزوگام ارسال می کنند .

با این حال ، هزینه ی  صادرات نیز افزایش یافته است و قطعا با قیمت های یک الی دو سال پیش ، قابل مقایسه نیست . هزینه های گمرک و کرایه کشتی برای صادرات ایزوگام ، هزینه هایی را نیاز دارد که طبق تعرفه های استاندارد محاسبه می شوند . این تعرفه ها در سال جاری افزایش داشته است که منجر به بیشتر شدن نهایی هزینه صادرات ایزوگام گردید .

اصولا ایزوگام های صادراتی ، به صورت سفارشی هستند . به این معنی که ابتدا شرکت خریدار ، نوع ایزوگام مورد نیاز را به شرکت سازنده درخواست داده ، و سپس این شرکت محصول مورد نظر را فراهم می کند . گاهی نیز محصولات آماده شده و موجود ، برای صادرات مورد استفاده قرار می گیرند .

به عنوان مثال ، ایزوگام های سه لایه ، نوعی گران از این محصول هستند و عمدتا به صورت سفارشی پذیرفته می شوند . چرا که این محصول نیاز به مواد اولیه خاص داشته که منجر به افزایش مقاومت کلی آن ها شده است . در حالی که نوع ایزگام ۴ میل ، رایج تر بوده و رواج بیشتری در بین خریداران دارد .

با تغییر شرایط اقتصادی در ایران ، برخی کارخانه ها ممکن است توانایی تهیه مواد اولیه جهت تولید ایزوگام را نداشته و برای صادرات در مقادیر انبوه ، با مشکلاتی روبرو شوند . با این حال ، برخی شرکت ها کماکان فعالیت خود را طبق روال گذشته ادامه داده و خط تولید در آن ها متوقف نشده است .

شرکت های درخواست کننده ی ایزوگام جهت صادرات ، باید علاوه بر هزینه  خرید محصول ، هزینه های مربوط به گمرک ، عوارض ، اجاره کشتی و یا سایر روش های ارسال محصول را متقبل شوند . پس از سپری شدن تمامی مراحل ضروری ، ایزوگام ها به صورت پلمپ شده از درب کارخانه تولید کننده برای خریدار ارسال می شوند .

صادرات مستقیم ایزوگام به باکو

اذربایجان به دلیل شرایط جغرافیایی آن ، گزینه ای عالی برای صادرات ایزوگام محسوب می شود . باکو جزو مناطق سردسیر و پر باران محسوب می شود . به همین دلیل ، از اصلی ترین نیازمندی های آن برای ساخت و ساز ، نیاز به ایزوگام کردن تمامی بخش های سازه می باشد .

این کشور از طریق مرز آستارا ، دسترسی عالی به ایران دارد . در نتیجه در هزینه های ارسال محصول ، با کاهش مناسبی روبرو شده است . به همین دلیل ، باکو از اصلی ترین خریداران ایزوگام در ایران می باشد .

شرکت های متعددی تحت عنوان مرکز خرید ایزوگام برای صادرات به اذربایجان فعالیت دارند . خریداران ایزوگام می توانند با این شرکت ها مرتبط شده و سفارشات خود را ثبت کنند . سفارشات ثبت شده ، مطابق با استاندارد های مورد نیاز ، بسته بندی شده و برای شرکت متقاضی ، ارسال می شوند .

برخی شرکت ها ، خدمات مشاوره به مشتریان را نیز برای خریدار در نظر گرفته اند . با توجه به این که اذربایجان از اصلی ترین خریداران ایزوگام ایرانی است ، بسیاری از شرکت ها دارای مشاورین آذری زبان بوده تا بتوانند در زمینه جلب رضایت مشتری و انتقال اطلاعات به بهترین نحو ، عملکرد مطلوبی از خود نشان دهند .

اصلی ترین نوع ایزوگام  ثبت شده برای ارسال به اذربایجان ، ایزوگام های دولایه  فویل دار می باشد . ایزوگام پلیمری نیز می تواند گزینه ای مناسب برای این کشور باشد .

مرکز خرید ایزوگام برای صادرات به اذربایجان

ثبت سفارش خرید ایزوگام جهت صادرات

ایزوگام سازی بنا های ساختمانی ، از اصلی ترین اقدامات ایمن سازی ساختمان می باشد ؛ که می تواند منجر به جلوگیری از بسیاری خطرات جانی و مالی گردد . در ایران ، ایزوگام سازی ساختمان ها به نحو مطلوبی صورت می گیرد . با وجود افزایش قیمت مواد اولیه ، کماکان برخی شرکت های با کیفیت ، سعی بر ارائه بهترین محصولات دارند .

محصولات با کیفیت ایرانی ، نه تنها برای صارف درون کشوری ، بلکه برای ارسال به سایر کشور ها نیز اماده می شود . برخی کشور ها از جمله کشور های ترکیه ، عراق و اذربایجان از اصلی ترین درخواست کنندگان ایزوگام ایرانی هستند . اذربایجان به دلیل دارا بودن آب و هوای سردسیر و پر باران ، درخواست های زیادی مبنی بر صادرات ایزوگام ارسال می کند .

برخی شرکت ها تحت عنوان مرکز خرید ایزوگام برای صادرات به اذربایجان ، ارتباط بین شرکت سازنده و خریدار را بر عهده داشته و با ثبت سفارش ، انجام امور گمرکی مربوطه و … ، سفارش را از درب کارخانه به صورت پلمپ شده ، برای شرکت متقاضی ارسال می کنند . سفارشاتی که برای اذربایجان ارسال می شود ، عمدتا از طریق مرز آستارا بوده که مسیری ایمن برای ارسال محصول می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *